3. Sınıf Boyama Sayfaları

Üçüncü sınıfa giden öğrenciler fazla ödev verildiğinde derslerden soğumaktadır. Öğrencilerin ders başarısının düşmemesi 3. Sınıf boyama sayfaları verilecek ev ödevlerinde kullanılmalıdır. Bu boyama etkinliği çocuklar için ev ödevinin sıkıcı bir durum olmadığını üstelik oldukça rahat bir konu olduğunu gösterecektir.

Ev ödevlerinin daha eğlenceli olması çocukların daha rahat ders çalışmasına yardımcı olacaktır. ev ödevi yapan çocuklar ödevlerde yapamadıkları bir soru olduğunda kısa sürede sıkılmaktadırlar.

Ev ödevlerini yapacakları zaman sıkılan çocukların dikkatini boyama etkinleri ile toparlamak mümkündür. İlk iki yıl daha çok okuma yazma odaklı çalışan öğrenciler üçüncü sınıfa geçtiklerinde daha zor derslerle karşılaşmaktadır.

Matematiğin de iyice zorlaşması ile pek çok minik öğrencinin okulla arası soğumaktadır. 3. sınıf boyama sayfaları ile ilgilenen öğrenciler ödev yapmanın daha rahat çözüm yollarını bulacaklardır.

Öğrenciler ödevlerinde sevdikleri bir etkinlik yer aldığında konuyu daha iyi öğrenmektedir. Öğrencilerin her zaman yapabileceği alıştırmaylar ev ödevlerinde yer aldığı daha kolay çözüm yolları sağlamaktadır. Ev ödevlerinde tercih edilen boyama çalışmaları matematik soruları ile beraber kullanılabilir.

Matematik İle Boyama Yapmak

Ev ödevlerinde çıkan sonuçlara göre boyama çalışmaları yapılabilir. Örneğin öğrencinin çözdüğü sorunun cevabı 3 çıkıyorsa boyama şablonunda 3 yazan yerler kırmızıya boyanabilir.

Bu sayede verilen boyama şablonu ev ödevindeki yönergelere göre renklendirilebilir. 3. Sınıf boyama sayfaları bu sayede matematik ile bir arada kullanılabilir.

 

Reklam

Sevilen Oyunlar

  • İphone Parçalaİphone Parçala Canı sıkılan çocuk varsa ve stres atmak istiyorsanız o zaman bu oyun tamda sizlere göre. Çünkü canınız her sıkıldığında iphone parçalıyabilirsiniz. İlk olarak karşınıza 3 tane iphone […]
  •  Özel Makyaj Özel Makyaj Kızlar en çok oyunlar da makyaj yapmayı severler ve zevkle oynarlar. Bende yeni çıkan ve makyaj kategorisinde yer alan özel makyaj oyununu sizlere sundum. Oyun yüklenince PLAY tıklayın ve […]
  • Merve AlışverişteMerve Alışverişte Kızlar bu yazımızda merve alışverişte oyununu oynuyacağız. Alışveriş listesinde mağaza kapanmadan hemen bulmanız gerekecek. Ama her seviye için bir ipucu kullanabileceksiniz. Eminim bu […]